S. O. S! Melyik megoldás a jó? Vagy mindkétféleképpen meglehet oldani? (info lent)


2^x=16

2^x=4^2

x=2


VAGY


2^x=16

2^x=2^4

x=4


2010. okt. 20. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:

ha 2^x=16, akkor x=4.

mert 2*2*2*2=16


Az első az oké, hogy 4^2=16, de hogy a fas.zba lett 2-ből 4? Egyértelműen rossz az x=2

2010. okt. 20. 19:17
 2/2 anonim ***** válasza:
az első azért nem jó, mert azonos hatványalapra kell kihozni az egyenletet.
2010. okt. 20. 21:10