Valószínűségszámítás?


A példák:


1. Legyen az X valószínűségi változó exponenciális eloszlású 1/2 paraméterrel, és Y=3X-2. Adja meg az Fy(5.5) értékét, ha Fy az Y valószínűségi változó eloszlásfüggvénye.


2. Egy boltban az átlagos kiszolgálási idő 9 perc. Ha tudjuk, hogy a kiszolgálási idő exponenciális eloszlású, akkor mennyi a valószínűsége, hogy a következő vásárló kiszolgálása 4,8 percnél tovább tart?


A bajom az az, hogy 0,75-re és 0,62-re jön ki a megoldás, és egyik sem jó.

Valaki tudna segíteni?



2023. nov. 23. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Fy(5,5)=P(y<5,5)=P(3x-2<5,5)=P(x<2,5)=Fx(2,5)=

=1-e^(-2,5/2)=1-e^(-1,25)=0,7135

2023. nov. 23. 17:24
 2/2 anonim ***** válasza:

2)

lambda = 1/9


P(k>=4,8)=1-P(k<4,8)=1-F(4,8)=1-1+e^(-4,8/9)=e^(-4,8/9)=0,5866

2023. nov. 23. 17:30