A példák:
1. Legyen az X valószínűségi változó exponenciális eloszlású 1/2 paraméterrel, és Y=3X-2. Adja meg az Fy(5.5) értékét, ha Fy az Y valószínűségi változó eloszlásfüggvénye.
2. Egy boltban az átlagos kiszolgálási idő 9 perc. Ha tudjuk, hogy a kiszolgálási idő exponenciális eloszlású, akkor mennyi a valószínűsége, hogy a következő vásárló kiszolgálása 4,8 percnél tovább tart?
A bajom az az, hogy 0,75-re és 0,62-re jön ki a megoldás, és egyik sem jó.
Valaki tudna segíteni?
2023. nov. 23. 17:07
1/2 anonim válasza:
2/2 anonim válasza:
2)
lambda = 1/9
P(k>=4,8)=1-P(k<4,8)=1-F(4,8)=1-1+e^(-4,8/9)=e^(-4,8/9)=0,5866