Hogyan lesz belőle: 3 x gyök alatt 2 ?
nem értem...
2010. okt. 17. 13:10
1/6 anonim válasza:
gyök2+gyök8= 2^(1/2)+8^(1/2)=2^(1/2)+ 2^(3/2)=
2^(1/2)+2^[(1/2)+1]=2^(1/2)+2*2^(1/2)=3*2^(1/2)=3*gyök2
3/6 anonim 



válasza:





Az előbbi középiskolás módon írta fel.
Vegyük észre, hogy gyök 8= gyök 4 * gyök 2
A 4-ből négyzetgyököt vonva gyök 8=2 gyök 2
Ehhez hozzáadunk még egyszer gyök 2-t
Kiemelünk gyök 2-t: (2+1)gyök 2=3 gyök 2.
4/6 anonim 



válasza:





mert gyök8 = 2*gyök2
mivel, a 8 az 4*2, és a négynél elvégezheted a gyökvonást.
2*gyök2 + gyök2, az meg nyilván 3*gyök2.
5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek!
2010. okt. 17. 15:05