Gyök alatt2 + gyök alatt8 =?


Hogyan lesz belőle: 3 x gyök alatt 2 ?


nem értem...


2010. okt. 17. 13:10
 1/6 anonim válasza:
78%

gyök2+gyök8= 2^(1/2)+8^(1/2)=2^(1/2)+ 2^(3/2)=

2^(1/2)+2^[(1/2)+1]=2^(1/2)+2*2^(1/2)=3*2^(1/2)=3*gyök2

2010. okt. 17. 13:33
 2/6 anonim válasza:
ha valami nem világos, kérdezz
2010. okt. 17. 13:34
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Az előbbi középiskolás módon írta fel.


Vegyük észre, hogy gyök 8= gyök 4 * gyök 2

A 4-ből négyzetgyököt vonva gyök 8=2 gyök 2

Ehhez hozzáadunk még egyszer gyök 2-t

Kiemelünk gyök 2-t: (2+1)gyök 2=3 gyök 2.

2010. okt. 17. 14:11
 4/6 anonim ***** válasza:

mert gyök8 = 2*gyök2

mivel, a 8 az 4*2, és a négynél elvégezheted a gyökvonást.

2*gyök2 + gyök2, az meg nyilván 3*gyök2.

2010. okt. 17. 14:33
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek!
2010. okt. 17. 15:05
 6/6 anonim válasza:

√2+√8 = √2+2√2 = 3√2


(√8 = 2√2)

2010. okt. 17. 15:16