Egy 10 fős baráti társaságból 5 fő szereti a focit és 4 a kézilabdát, egyvalaki pedig mindkét sportágat. Hányan nem kedvelik egyik labdajátékot ebből a baráti társaságból?


2023. szept. 13. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
5+4-1=8-an szeretik valamelyiket, így 2-en nem szeretik egyiket sem.
2023. szept. 13. 16:44
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó megoldást!
2023. szept. 13. 16:45
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
A szövegezés nem egyértelmű. Úgy is lehet érteni, hogy 5 csak a focit, 4 csak a kézilabdát szereti, egyvalaki viszont mindkettőt. Így 5+4+1 aki szeret legalább egyet, és 0 az, aki egyet sem szeret.
2023. szept. 13. 21:08
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
#3, nem lehet úgy értelmezni. Ha lehetne úgy értelmezni, akkor úgy lenne fogalmazva.
2023. szept. 13. 21:32
 5/8 krwkco ***** válasza:

"Egy 10 fős baráti társaságból 5 fő szereti a focit és 4 a kézilabdát, egyvalaki pedig mindkét sportágat."

Ha elmegy az, aki mindkettőt szereti, akkor a 9 fős baráti társaságból 4 fő szereti csak a focit és 3 csak a kézilabdát. Heten vannak, akik valamilyen sportágat szeretnek. 2 nem sportszerető.


(Ha az a pontos kérdés, hogy "Hányan nem kedvelik egyik labdajátékot SEM ebből a baráti társaságból?")

2023. szept. 13. 22:36
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
4. De lehet úgy értelmezni. Gondolkodj kicsit rajta.
2023. szept. 13. 22:44
 7/8 krwkco ***** válasza:
48%

Szerintem #4-nek van igaza.

Ha megkérdezik, hogy ki szereti a focit, akkor 5-en fognak jelentkezni. Köztük az is, aki a kézilabdát is szereti. Ő csak akkor nem jelentkezne, ha azt kérdeznék, hogy ki szereti csak a focit.

2023. szept. 13. 22:56
 8/8 anonim ***** válasza:

5 fő szereti a focit.

4 fő szereti a kézilabdát.

1 olyan személy van, aki mindkét halmaznak a tagja.


Tehát:

4 fő szereti csak a focit.

3 fő szereti csak a kézilabdát.

1 fő szereti mindkettőt egyszerre.

10-4-3-1=2 fő nem szereti egyik sportot sem a társaságból.

2023. szept. 15. 16:48