Alizka0827 kérdése:

Házi feladat, MATEK, kördiagramos feladat. Én Annyira nehéznek találom, hogy neki sem tudtam állni. Nagyon köszi. Kördiagram: -atlétika:90° -labdajátékok:120° -vívás:nincs leírva -úszás:50° -nem sportol:60° (? )


Az alábbi kördiagram egy nyolcadik osztály tanulóinak sportolási szokásait szemlélteti.

Mindegyik diák legfeljebb egy sportágat űz.

a)–b) Hány fős az osztály, ha négyen vívnak?

Írd le a számolás menetét is!

c) Hányszor annyian sportolnak az osztály tanulói közül, mint ahányan nem sportolnak?

d) Hány százaléka az úszásra járók számának az atlétikára járók száma?

e) A labdajátékokat űzők közül ketten átiratkoznak úszásra.

Hány fővel vannak többen ezután az osztályban a labdajátékokat űzők, mint az

úszók?



2012. dec. 17. 17:29
 1/3 A kérdező kommentje:
senki nem érti?:oo :D
2012. dec. 17. 18:51
 2/3 A kérdező kommentje:
nem igaz senki nem érti.:((
2012. dec. 17. 20:53
 3/3 anonim ***** válasza:

ha már felteszel egy kérdést, várd meg míg megoldják neked a feladatot, főleg úgy, hohy erre a feladatra józan paraszti ésszel is rá lehet jönni.


a)

a kördiagram 360°

így vívás fokszámát úgy számoljuk ki, hogy 360°-(90°+120°+50°+60°)=40°

40°=4fő

10°=1fő

360°=36fő

Az osztály 36 főből áll.


b)

10°=1fő

60°=6 fő nem sportol

36/6=6

6-szor annyian sportolnok az osztályban, mint ahányan nem sportolnak.


d)

úszásra 5-en járnak

atlétikára 9-en járnak

(5/9)×100%=55,55%-a


e)

a változás után

10-en fognak járni labdajátékokra

7-en pedig úszni

10-7=3

3-fővel lesznek többen

2012. dec. 17. 21:10