Ezt hogy kell megoldani:Egy sportkorben 120-an sportolnak.30 futo,24 doboatleta,12 sakkozo es a tagok 45%-a labdajatekot jatszik. Ha találomra megszolitunk egy sportkori tagot, akkor mi a valoszinusege, hogy doboatleta?


#matematika #logika #valószínûség számítás
2014. jan. 5. 12:48
 1/2 anonim ***** válasza:

szoval az a 45%az 54 tag. kiszamolhatod, ugy hogy a tobbieket osszeadod es kivonod a 120 bol(ugy is kijon) de ez nem a legfontosabb.

valoszinuseg p= kedvezo esetek/lehetseges esetek

szoval p=24/120=1/5=0,2=20% az eselye

2014. jan. 5. 12:57
 2/2 A kérdező kommentje:
Hány a hányhoz az eselye? Pl.5:1
2014. jan. 5. 13:12