Elemér és Béla tarhonya földet kapálnak. Elemér 7 hónap alatt, Béla pedig 9 hónap alatt kapálja fel a tarhonya földet. Béla kezdi a munkát, 4 hónapig egyedül kapál, majd csatlakozik Elemér is. Mennyi idő alatt tudják befejezni a munkát?

2023. szept. 1. 22:16
 1/8 A kérdező kommentje:

1/7x egy hónap alatt Béla

1/9x egy hónap alatt Elemér

16/63x egy hónap alatt együtt

4/9 már készen van az egészből


16/63x = 1 - 4/9

x = 2.1875 hónap

2023. szept. 1. 22:51
 2/8 anonim ***** válasza:

A két srác ugyanazt az adott mennyiségű munkát más tempóban végzi el, egyikük tempója 1/4, másiké 1/9. Mivel a teljes munka mennyisége egy egész, így lehet felírni a példát:

1/9*4+1/4 x=1

4/9+ 1/4 x=1

1/4 x=1+4/9

1/4 x=5/9

x=20/9= 2 2/9 hónap kell a munka közös befejezéséhez.

2023. szept. 1. 22:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tarhonyaföldet...az király
2023. szept. 1. 22:56
 4/8 krwkco ***** válasza:
100%

"Elemér 7 hónap alatt, Béla pedig 9 hónap alatt kapálja fel a tarhonya földet. Béla kezdi a munkát, 4 hónapig egyedül kapál, majd csatlakozik Elemér is. Mennyi idő alatt tudják befejezni a munkát?"

Tegyük fel, hogy a tarhonyaföld 7*9=63 hold. Elemér havonta 9, Béla 7 holdat tud megkapálni. Az első 4 hónap alatt Béla 7*4=28 holddal végez. Együttesen havi 16 holdat kapálnak, ezért a maradék (63-28)/16=2,1875 hónap múlva lesz kész. Összesen 6,1875 hónap alatt tudják befejezni a munkát.

2023. szept. 2. 00:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Honnan szedted ezt a marhaságot?

Vagy ez becsapós, és az a válasz, hogy nincs tarhonya föld?

De akkor is.

2023. szept. 2. 02:59
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez egy iskolákban is leadott feladat. A helyes megoldás 2,1875 hónap.
2023. szept. 2. 13:57
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A helyes megoldás, hogy nincs tarhonyaföld
2023. szept. 2. 14:49
 8/8 anonim ***** válasza:

#6

Üdvözlöm azokat, aki ezt az iskolákban is "leadják", és helyes megoldásnak a 2,1875 hónapot adják meg.


Bár én még mindig reménykedem abban, hogy amit írsz az nem igaz.

2023. szept. 2. 18:43