Második feladat: Milyen hosszú az a híd, amelynek két végpontja a híd irányában levő 52 m magasságú helyről 6,3°☆os, illetve 8,9°-os depressziószögben látszik?
Ha valaki rajzként küldené el a megoldásokat, nagyon hálás lennék!
Köszi előre is a segítséget.
2023. aug. 8. 18:57
1/6 anonim válasza:
A hegy magassága: h.
Az első pont távolsága: x.
tg42°=h/x
tg33°=h/(x+200)
-----------------
Ezt az egyenletrendszert oldd meg!
2/6 anonim válasza:
tg8,9°=52/x
tg6,3°=52/(x+h)
-----------------
3/6 A kérdező kommentje:
Az elsőnél jól jött ki, a másodikhoz viszont rajzot is kellene készítsek, hogyan tudnám azt megcsinálni? A depressziószög a lefelé álló, mert nem emelkedési szög, ugye? Eddigi segítséged is köszönöm!
2023. aug. 8. 20:20
4/6 anonim válasza:
A fentiekből a hegy magassága: 466m.
A híd hossza: 139m.
5/6 A kérdező kommentje:
Egy gyors rajzot esetleg átdobnál nekem privát üzenetben a 2. (híddal kapcsolatos feladathoz)? (Hogy hogyan is rajzoljam fel, melyik adat, hol van). köszönöm!
2023. aug. 8. 21:21