Második feladat: Milyen hosszú az a híd, amelynek két végpontja a híd irányában levő 52 m magasságú helyről 6,3°☆os, illetve 8,9°-os depressziószögben látszik?


Ha valaki rajzként küldené el a megoldásokat, nagyon hálás lennék!

Köszi előre is a segítséget.



2023. aug. 8. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:

A hegy magassága: h.

Az első pont távolsága: x.


tg42°=h/x

tg33°=h/(x+200)

-----------------


Ezt az egyenletrendszert oldd meg!

2023. aug. 8. 19:45
 2/6 anonim ***** válasza:

tg8,9°=52/x

tg6,3°=52/(x+h)

-----------------

2023. aug. 8. 19:54
 3/6 A kérdező kommentje:
Az elsőnél jól jött ki, a másodikhoz viszont rajzot is kellene készítsek, hogyan tudnám azt megcsinálni? A depressziószög a lefelé álló, mert nem emelkedési szög, ugye? Eddigi segítséged is köszönöm!
2023. aug. 8. 20:20
 4/6 anonim ***** válasza:

A fentiekből a hegy magassága: 466m.

A híd hossza: 139m.

2023. aug. 8. 20:40
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy gyors rajzot esetleg átdobnál nekem privát üzenetben a 2. (híddal kapcsolatos feladathoz)? (Hogy hogyan is rajzoljam fel, melyik adat, hol van). köszönöm!
2023. aug. 8. 21:21
 6/6 anonim ***** válasza:
2023. aug. 9. 10:54