Milyen magas a Gyöngyszálló? 8 méter távolságból és 1,6 méter szemmagasságból 70°-os emelkedési szögben láthatjuk a vízszinteshez képest a szálloda tetejét. Hogy kell ezt megoldani?


a, hány cm-es a rajzodon a szálloda magassága?

b, Milyen magas lehet a Gyöngyszálló?



2019. márc. 10. 21:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Derékszögű háromszög. Bocsáss merőlegest a szemedből a szálloda falára, ez lesz a C csúcs, a szálló teteje a B csúcs, a szemed az A csúcs. Rajzold le!

tg(α) = a/b. Nekünk az a oldal kell, így rendezzük.

a = b * tg(α) = 8 * tg(70 fok) = 21,98

Ehhez hozzá kell adni ugye az 1,6 métert, így 23,58 méter jön ki.

2019. márc. 10. 23:44