a, hány cm-es a rajzodon a szálloda magassága?
b, Milyen magas lehet a Gyöngyszálló?
2019. márc. 10. 21:57
1/1 anonim válasza:
Derékszögű háromszög. Bocsáss merőlegest a szemedből a szálloda falára, ez lesz a C csúcs, a szálló teteje a B csúcs, a szemed az A csúcs. Rajzold le!
tg(α) = a/b. Nekünk az a oldal kell, így rendezzük.
a = b * tg(α) = 8 * tg(70 fok) = 21,98
Ehhez hozzá kell adni ugye az 1,6 métert, így 23,58 méter jön ki.