2019. jan. 28. 15:49
1/2 anonim válasza:
Ezt sima pitagorasz tétellel ki lehet számolni.
a^2+b^2=c^2
40^2+10^2=c^2 (a tartóoszlop és az ellensúly távolsága)
40^2+18^2=c^2 (a tartóoszlop és a darugém végének a távolsága)
innen már mennie kell
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. jan. 28. 18:00