Van egy daru ami 40 méter magas. Az ellensúly a tartóoszloptól 10 méterre a darugém vége 18 méterre van. Mekkora távolságra van a tartóoszlop lábától az ellensúly illetve a darugém vége?


2019. jan. 28. 15:49
 1/2 anonim válasza:

Ezt sima pitagorasz tétellel ki lehet számolni.

a^2+b^2=c^2

40^2+10^2=c^2 (a tartóoszlop és az ellensúly távolsága)

40^2+18^2=c^2 (a tartóoszlop és a darugém végének a távolsága)

innen már mennie kell

2019. jan. 28. 16:55
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. jan. 28. 18:00