Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matekosok! Helyes ez így? :S

Matekosok! Helyes ez így? :S

Figyelt kérdés

A feladat azt kéri h bontsam fel a zárójeleket.. helyes így?

(a-2)'a köbön = 'a'(a köbön) - 6a + 6 ?

egyébként az "egységes érettségi feladatgyűjtemény matematika I " 78. oldal 504-es feladata, köszönöm előre is! :S


2010. okt. 13. 17:47
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
amúgy a képleteket sohasem érteni kellett hanem megtanulni:D
2010. okt. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

19:39 Pont nem arra való az agyad, hogy képleteket tanulj meg. A legjobban azzal jársz, ha megérted az adott témakör logikáját. Így a képleteket nem kell megtanulnod, hanem képes leszel bármikor magadtól összerakni azokat.

Ha viszont nem érdekel ilyen szinten a téma, akkor elég ha képes vagy a leírt képleteket használni. Megtanulásukra semmi szükséged.

2010. okt. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
20:39. Nem azt mondtam,hogy ez a legértelmesebb dolog amire az agyadat használhatod.Sőt.A legfölöslegesebb.De a kérdező arra panaszkodott,hogy nem érti a képletet. Na erre mondtam én hogy nem is kell érteni igazából.Ha logikát akar minden képletnél használni elég sok ideje elfog menni rá.10 perc megtanulinezt a képletet utána 5 msp leírni.Dogában mindent mindennel beszorozgatni a sokszorosa.sztem.
2010. okt. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Abban igazad van, hogyha nem érti és másnap dolgozat (és nem használhat jegyzetet), akkor célszerű megtanulnia. Más kérdés, hogy két nap múlva sem fog rá emlékezni.

Te ilyen szempontból nézted (és igazad volt), én viszont a tanár illetve az oktatási rendszer szempontjából, és onnan nézve valamit nagyon rosszul csinálnak, hogy ez a megoldás értelmes alternatíva. Eg képlet megtanulása nem növeli a diáknak sem a logikai készségét, sem a matematikai műveltségét.

2010. okt. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Most vettem észre, hogy hibásan írtam le a képletet! Jól írtam le az együtthatókat, de a behelyettesítés már rossz!

Helyesen


(x + y)³ esetén

Az együtthatók harmadik hatvány esetén

1 3 3 1

Ezért a szorzatok

1*x³*yº + 3*x²*y¹ + 3*x¹*y² + 1*xº*y³

vagyis

(x + y)³ = x³ + 3x²y + 3xy² + y³

Ha y negatív, tehát (x - y) hatványáról van szó, az előjelek felváltva ellenkezőre váltanak.

(x - y)³ = x³ - 3x²y + 3xy² - y³


Még egyszer bocs.


DeeDee

2010. okt. 18. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:

a legnagyobb baj az,hogy manapság minden hülyeséget megtanultatnak a gyerekkel.Teljesen fölösleges dolgokra pazarolják az idejüket.emiatt nem tudnak megjegyezni semmit rendesen,csak napokra,mivel nincs rá idejük hogy rendesen megtanulják.Egyszerűen nem lehet mindent tökéletesre mgetanulni,mert akkor nem aludnának.A nagypapáméknak kb 3 verset kellett megtanulni és még most is tudja mind a 3-at,nekünk már legalább 100-at és egyiket sem tudjuk végig.

mint például ez a matekpélda.hol fogják ezt tőled kérdezni?:DD De lényegtelen ,valahogy a sok leírt módszer közül tanuld meg,vagy logikával és egyszer csak túlleszel rajta:)

2010. okt. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

20:11

Ez egy tökre alapműveltség, fogják kérni ha továbbtanul olyan helyen. De nem akarom én őt elrémíteni, mire a 4 év végére ér, és visz a matekba egy csipetnyi szorgalmat, akkor ezek már a kisujjában lesznek.

2010. okt. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
hozzáteszem, hogy még akkor is, ha még nem érti.
2010. okt. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!