Hogy kell egy ilyen feladatot matekból megcsinálni?

Tegyük fel, hogy van mondjuk 32 üveggolyó, abból 12 piros, 9 kék, 7 zöld és 4 sárga. Az összeset betesszük egy zsákba, és véletlenszerűen kihúzunk 4-et. Mennyi a valószínűsége, hogy lesz közöttük zöld színű? Ezt valaki le tudná vezetni légy szíves, hogy hogyan kell egy ilyen feladatot megoldani, mert nem látom sehol az ilyenek megoldását és szeretném, ha jól sikerülne majd a vizsgám. Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat

2023. jún. 13. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Annak valószínűségét, hogy nincs zöld golyó kivonjuk 1-ből (komplementer esemény).


1 - (25 alatt 4)/(32 alatt 4)

2023. jún. 13. 19:12
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdemesebb ennél a feladatnál azt számolni, hogy hány esetben nem lesz zöld. Persze lehetne úgy is számolni, hogy konkrétan a zöldet számoljuk, de az sokkal időigényesebb.


Összeset eset: 32*31*30*29 = 863040

"Rossz" eset: amikor nincs zöld: 25*24*23*22 = 303600

A kedvező esetet innen úgy kapjuk, hogy a kettőt kivonjuk egymásból: 863040-303600 = 559440


Valószínűség = kedvező/összes = 559440/863040 =~ 0,6482 = 64,82%.


Tehát 64,82% a valószínűsége annak, hogy lesz legalább egy zöld.

2023. jún. 13. 19:14
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Nagyon jól megértettem. Valaki nem ismer esetleg egy jó matektanárt?
2023. jún. 13. 19:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Ajánlom magamat. Online órákat szoktam adni. Bár nem vagyok végzett tanár, de bármelyik részét el tudom magyarázni, középiskoláig bezárólag mindenképp.
2023. jún. 13. 20:08
 5/6 anonim ***** válasza:
(ai+bj+ck)x(ci+bj)
2023. aug. 2. 19:31
 6/6 anonim ***** válasza:
(a<b>i</b>+bj+ck)x(ci+bj)
2023. aug. 2. 19:31