MATEK! (egyenlet) valaki tud segíteni?

Gábor és Jutka a tanév során összesen 12000 ft-ot gyűjtött. Miután Gábor kapott még 3400 ft-ot, Jutka elköltött 2500 ft-ot, Gábornak kétszer annyi pénze lett, mint Jutkának. Mennyi pénzt gyűjtött Gábor, mennyit Jutka??
2010. okt. 11. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Gábor pénze: x

Jutka pénze: 12 000-x

Az egyenlet:

x+3400=2(12000-x-2500)

Rendezed, megoldod. Ha kell ebben segítés, szólj, akkor leírom.

x=5200

Ha Gábor pénze 5200 Ft, akkor Jutkáé 12000-5200=6800 Ft.

Ellenőrzés:

Gábor kap 5200-hoz 3400-at, az 8600.

Jutka 6800-ból költ 2500-t, az 4300. 4300*2=8600, tehát a megoldás helyes.

2010. okt. 11. 18:41
 2/10 anonim ***** válasza:

x+3400=2*(y - 2500)

x+y=12000


Innét már egyszerű megoldani és ezt amúgy is neked kéne megoldani :) Good Luck!

2010. okt. 11. 18:41
 3/10 anonim ***** válasza:

hogyaszongya:

gábor+jutka = 12.000

gábor+jutka= 12.000+3.400-2.500

gábor+jutka=12.900

12.900=jutka+2xgábor (itt van szerintem valami gebasz :)


hát ezt nem tudom megoldani, de deriválni és integrálni azt tudok :D most nem áll rá az agyam :D

bocs :)

2010. okt. 11. 18:43
 4/10 anonim ***** válasza:
aa, tényleg :D de sötét vagyok (18:43)
2010. okt. 11. 18:44
 5/10 anonim ***** válasza:

5200 G


6800 J


X + 3400 = (12000 -X -2500)x2


X + 3400 = 19000 - 2X


X = 15600 - 2X


3X = 15600


X = 5200


Gábor tehát 5200 (azaz X) összeget gyűjtött

Juliska ezért 12000 - 5200 = 6800 összeget gyűjtött.

2010. okt. 11. 18:45
 6/10 anonim válasza:

Gábornak és Jutkának 12 000ft-ja van összesen.

ezt el kell oszteni két felé

tehát mindenkinek van 6000ft-ja fejenként

gábor még kapott 3400-at ezért 6000+3400=9400Ft

jutka elköltött belőle 2500-at ezért 6000-2500=4500Ft

Gábor 9400Ft-ot gyűjtött

Jutka 4500Ft-ot gyűjtött

2010. okt. 11. 18:56
 7/10 anonim ***** válasza:

neeee, mond hogy 4.-esnél nem vagy idősebb, mert az max ott okozhat nehézséget. ott is csak a gyengébbeknek.


gábor x

jutka 12000-x


x+3400 = (12000-x-2500)*2

2010. okt. 11. 18:58
 8/10 anonim ***** válasza:

sok okos matematikus van a földön.

Az egyenleteikkel elmehetnek a ..., ha gondolkodmi egyik sem tud.

A legelső már megoldotta, kár erőltetni, mert siralmas

2010. okt. 11. 19:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor értelmesen sorban

Mennyi pénz van forgalomban?

12000+3400-2500=12900

Kétharmada, azaz 8600 Ft Gábornál van

Egyharmad, azaz 4300 Ft Jutkánál van

De nem ez volt a kérdés, hanem hogy mennyit gyűjtöttek.


Gábor 8600-3400=5200Ft-ot,

Jutka 4300+2500=6800Ft-ot gyűjtött tanév közben


EZ BIZTOS JÓ? KÖSSETEK BELE, HOGY NINCS EGYENLET.

Az akkor sem lesz

2010. okt. 11. 19:21
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az elsőnek és a többieknek is, akik próbálkoztak..
2010. okt. 11. 19:54