Egy henger alakú oszlop 2 m magas, átmérője 90 cm. Hány négyzetméter lemez kellett az oszlop( palást) elkészítéséhez? Az eredménynek 5,65 m2-nek kellene kijönni,de valamit nem jól csináltam,mert nem jön ki és nem jövök rá. Ehhez kérhetnék segítséget?

2023. jún. 5. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
P=2*r*Pi*m=2*.45*Pi*2=56.5
2023. jún. 5. 16:26
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Hát... nem a palást területtel számoltam. :/ De így most már értem.
2023. jún. 5. 16:36
 3/3 anonim ***** válasza:
2*0.45*pi*2~=5.6549
2023. jún. 28. 16:06