9-es algebra, segítenél?

Figyelt kérdés

Milyen számokat jelöl az 5m+1 jelölés,ha:

a. m természetes számot jelent

b. m egész számot jelent

c. m racionális számot jelent


az a. feladat sztem olyan számok,melyek 5-tel osztva 2 maradékot adnak ki. De a többit nem értem:S


2010. okt. 11. 17:17
 1/1 anonim ***** válasza:

A feladat arra gondol szerintem, hogy melyik számhalmazba esik a behelyettesítéskor keletkező szám.


A. feladatnál az M helyére egy pozitív egészet vagy nullát írsz be, így pozitív egész keletkezik, tehát természetes szám jön létre MINDEN behelyettesítés esetén.


B. feladatnál az m helyére negatív egészeket is írhatsz, így egész számok jönnek ki eredménynek, vagyis pozitív vagy negatív egészek (ezeket nevezzük összefoglalásképpen egész számoknak).


C. esetén az m helyére közönséges törtet írhatsz be m helyére, vagyis törtet. A keletkező szám lehet pozitív vagy negatív és biztosan felírható tört alakban. Erre a helyzetre azt mondjuk, hogy racionális szám jön létre. Racionális szám minden olyan szám, ami törtvonalas törtként felírható (törtvonalas tört szabványos neve: közönséges tört).


Az ötleted tehát nem jó, itt a feladat kitalálója azt akarta gyakoroltatni a megoldókkal, hogy milyen számhalmazba esik a behelyettesítési érték, vagyis az eredmény természetes, egész vagy racionális szám lesz.


Segítségül:


Természetes szám: 0 és a pozitív egészek.

Egész szám: a természetes számok és a negatív egészek.

Racionális szám: minden olyan szám, ami törtvonalas törtként felírható, természetesen ide beletartoznak az egész számok is és a természetes számok is.

2010. okt. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!