Egy derékszögű háromszög egyik befogója 146 cm, másik befogója 115 cm. Mekkorák a háromszög szögei? Egy háromszög két oldalának összege 40cm. Az egyikkel szemközti szög 45°, a másikkal szemközti szög 52°. Mekkora a harmadik oldal?

Ez a két kérdés vlki meg tudja oldani mert 14-ig be kell adnom es meg tobb feladat is van amit meg kell csinalnom, elore is koszi!

2023. jún. 4. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1,

a = 146

b = 115

c oldal ugye nem kell, csak a szögek kérdésesek

Tangenssel egyszerűen (szöggel szemközti befogó osztva szög melletti befogó)

Alfa (a-val szembeni szög): tg(alfa) = 146/115

Béta (b-vel szemközti szög): tg(béta) = 115/146

A harmadik értelemszerűen 90

2023. jún. 4. 13:25
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A 2-eshez már rajzolgatnom kéne de épp nincs papírom :/
2023. jún. 4. 13:28
 3/4 Daniel Prime ***** válasza:

>Egy derékszögű háromszög egyik befogója 146 cm, másik befogója 115 cm. Mekkorák a háromszög szögei?


a=146 cm


b=115 cm


ha derékszögű akkor γ=90°, és az α és β kell még, őket tangenssel ki lehet számolni


tgα=146/115


α≈51.77°


tgβ=115/146


β≈38.23°



>Egy háromszög két oldalának összege 40cm. Az egyikkel szemközti szög 45°, a másikkal szemközti szög 52°. Mekkora a harmadik oldal?


a+b=40 cm


α=45°


β=52°



szinusztétel:


a/b=sinα/sinβ


a/(40-a)=sin45°/sin52°


a=40*sin45°/sin52°-sin45°/sin52°*a


a+sin45°/sin52°*a=40*sin45°/sin52°


(1+sin45°/sin52°)*a=40*sin45°/sin52°


a=(40*sin45°/sin52°)/(1+sin45°/sin52°)


a≈18.92 cm


b≈21.08 cm


γ=180°-45°-52°=83°



koszinusztétel:


c^2=18.92^2+21.08^2-2*18.92*21.08*cos83°


c=√(18.92^2+21.08^2-2*18.92*21.08*cos83°)


c≈26.55 cm

2023. jún. 4. 13:42
 4/4 Daniel Prime ***** válasza:
Na, megcsináltam a ketteset papír nélkül.
2023. jún. 4. 13:43