Emelt matek geometriában kaphatok segítséget?


Egy négyzetalapú egyenes gúla oldallapjai a élű szabályos

háromszögek. Számítsuk ki a gúla felszínét és térfogatát!



2023. jún. 2. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Az oldallapok területe: To=a^2*sqrt(3)/4

Az alaplap területe:Ta=^2


A=Ta+4To


A gúla magassága: m=a*sqrt(2)/2


V=Ta*m=3

2023. jún. 2. 15:44
 2/2 anonim ***** válasza:
Az alaplap területe:Ta=a^2
2023. jún. 3. 08:23