Egy négyzetalapú egyenes gúla oldallapjai a élű szabályos
háromszögek. Számítsuk ki a gúla felszínét és térfogatát!
2023. jún. 2. 13:23
1/2 anonim válasza:
Az oldallapok területe: To=a^2*sqrt(3)/4
Az alaplap területe:Ta=^2
A=Ta+4To
A gúla magassága: m=a*sqrt(2)/2
V=Ta*m=3