Írjuk fel a P(3,2) pontot a A(0,0), B(0,1), C(1,0) és
D(1,1) pontok affin kombinációjaként. Hány megoldás van?
2023. márc. 9. 22:02
1/2 anonim válasza:
P=a*A+b*B+c*C+d*D
Koordinátánkét kiírva:
3=0*a+0*b+c+d
2=0*a+b+0*c+d
_______________
Két egyenletből álló egyenletrendszer négy ismeretlennel. Végtelen sok megoldása van. Például minden (a; 2; 3; 0) számnégyes is megoldása.
2/2 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a segítséget!!
2023. márc. 10. 20:59