Ebben a geometriai feladatban kaphatnék segítséget?


Írjuk fel a P(3,2) pontot a A(0,0), B(0,1), C(1,0) és

D(1,1) pontok affin kombinációjaként. Hány megoldás van?



2023. márc. 9. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:

P=a*A+b*B+c*C+d*D

Koordinátánkét kiírva:

3=0*a+0*b+c+d

2=0*a+b+0*c+d

_______________

Két egyenletből álló egyenletrendszer négy ismeretlennel. Végtelen sok megoldása van. Például minden (a; 2; 3; 0) számnégyes is megoldása.

2023. márc. 10. 07:44
 2/2 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a segítséget!!
2023. márc. 10. 20:59