Az EF|| BN és MN||AF onnan már következik, hogy az AEF és BMN sík párhuzamos egymással?

[link]
2023. máj. 26. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, mert EF és AF valamint BN és MN metsző egyenes párok.
2023. máj. 26. 18:49
 2/3 dq ***** válasza:
Ha semelyik három pont nem esik egy egyenesre, akkor igen. AEF normálvektora FAxFE irányú, és BMN normálvektora NMxNB=(c1*FA)x(c2*FE)=c1*c2*FAxFE irányú.
2023. máj. 27. 08:18
 3/3 dq ***** válasza:
Vagy csak csak egymásba tolod a két egyenespárt, és így a két síkot is FN-nel, F-ből N-be.
2023. máj. 27. 14:37