A: 30
B: 22,5
C: 7,5
2022. okt. 29. 15:08
2/11 anonim válasza:
3/11 anonim válasza:
1: az nem jó! Mert negyed háromkor a nagymutató már NEM a 2-esen van, hanem előrébb...
6/11 anonim válasza:
#4! en a masikat irtam, ezt az akivel veszekszek, hogy melyik a jo.
8/11 anonim válasza:
Nyilván nem A.... ez logikus!
Nyilván nem C, hisz ha kiszámoljuk a megtett "utat", jól látható, hogy a különbség nem ennyi!
Egyértelműen: B
10/11 anonim válasza:
Negyed háromkor a 12-eshez képest a nagymutató 90°-os szöget zár be. A kismutató egy óra alatt 360/12=30°-ot mozdul el, negyed óra alatt ennek a negyedét 30/4=7,5°-ot. Negyed háromkor a kismutató a 12-eshez képest megtett 2·30+7,5°=67,5°-ot. Eszerint a két mutató által bezárt szög: 90–67,5=22,5°.