Hány fokos szöget zár be egymással az óra nagy, és kismutatója negyed háromkor?


A: 30

B: 22,5

C: 7,5



2022. okt. 29. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
A, 30 fok
2022. okt. 29. 15:11
 2/11 anonim ***** válasza:
2022. okt. 29. 15:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1: az nem jó! Mert negyed háromkor a nagymutató már NEM a 2-esen van, hanem előrébb...
2022. okt. 29. 15:15
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Még hányszor írod ki?
2022. okt. 29. 15:20
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
B: 22,5
2022. okt. 29. 15:26
 6/11 anonim ***** válasza:
#4! en a masikat irtam, ezt az akivel veszekszek, hogy melyik a jo.
2022. okt. 29. 15:28
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
az A a jó sztem
2022. okt. 29. 15:35
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem A.... ez logikus!

Nyilván nem C, hisz ha kiszámoljuk a megtett "utat", jól látható, hogy a különbség nem ennyi!


Egyértelműen: B

2022. okt. 29. 16:24
 9/11 NTBS ***** válasza:
37%
A.
2022. okt. 29. 19:00
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Negyed háromkor a 12-eshez képest a nagymutató 90°-os szöget zár be. A kismutató egy óra alatt 360/12=30°-ot mozdul el, negyed óra alatt ennek a negyedét 30/4=7,5°-ot. Negyed háromkor a kismutató a 12-eshez képest megtett 2·30+7,5°=67,5°-ot. Eszerint a két mutató által bezárt szög: 90–67,5=22,5°.
2022. okt. 30. 19:15
1 2