Egy paralelogramma oldalai a=12cm, b=8cm, az általuk bezárt szög 52 fok. Határozzuk meg átlóinak hosszát és a területét! Mekkora szöget zárnak be az átlók egymással?


2023. máj. 2. 19:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Koszinusztétel:

e^2=12^2+8^2-2*12*8*cos52°

f^2=12^2+8^2-2*12*8*cos(180°-52°)


T=12*8*sin52°

2023. máj. 2. 19:23