Valaki meg tudná nekem ezt oldani?


3x+2y=8}

5x+2y=24}



2023. máj. 24. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Hol akadtál el?
2023. máj. 24. 21:34
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából egyáltalán nem értem:((
2023. máj. 24. 21:36
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Akkor nem ártana a tankönyvedhez, jegyzeteidhez és a tanárodhoz fordulni.
2023. máj. 24. 21:37
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

I. 3x+2y=8}


II. 5x+2y=24}


II.-I.


5x+2y-5x-2y=24-8

2x=16

x=8


Visszahelyettesítve az I.-be.

3*8+2y=8

2y=-2*8

y=-8

2023. máj. 24. 21:54
 5/6 Tom Benko ***** válasza:

Megoldottam.

- Grafikusan

- Gauss-eliminációval

- Változók kifejezésével

- Mátrix invertálásával


Most te jössz! Mire jutottál?

2023. máj. 25. 19:45
 6/6 A kérdező kommentje:
Sokat gyakoroltam és megértettem,4-es lett a dolgozatom a témából.:))
2023. máj. 26. 20:31