Köszi előre is!:))2020. nov. 21. 12:18
1/1 anonim válasza:
n=m/M
C: 92,31/12=7,69
H: 7,69/1=7,69
Ez azt jelenti, hogy ilyen arányban vannak jelen. Ez világosan 1:1 arány.
(Egyébként aranyt úgy számolsz hogy a legkisebb számmmal elosztol minden értéket egyesével. Ha hülye nem egész számok jönnek ki, addig szorzod őket 2-vel, 3-mal stb, míg az összes (közel) egész szám nem lesz.)
Itt CH lehetne a bruttó képlet, ilyen molekula nincs. A molekulatömegből nyílvánvaló, hogy C:H 2:2 mol kell, hisz 2 mol C 24 mol, 2 mol H pedig 2 mol. Azaz C2H2-re gondoltak, ami az etén.