Egy szerves vegyület 92,31% C és 7,69 % H tartalmaz. Tudva, hogy molekulatömege 26, határozzátok meg a bruttóképletét és a molekulaképletét. Valaki megtudná oldani ezt a feladatot?

Köszi előre is!:))
2020. nov. 21. 12:18
 1/1 anonim ***** válasza:

n=m/M


C: 92,31/12=7,69

H: 7,69/1=7,69


Ez azt jelenti, hogy ilyen arányban vannak jelen. Ez világosan 1:1 arány.


(Egyébként aranyt úgy számolsz hogy a legkisebb számmmal elosztol minden értéket egyesével. Ha hülye nem egész számok jönnek ki, addig szorzod őket 2-vel, 3-mal stb, míg az összes (közel) egész szám nem lesz.)


Itt CH lehetne a bruttó képlet, ilyen molekula nincs. A molekulatömegből nyílvánvaló, hogy C:H 2:2 mol kell, hisz 2 mol C 24 mol, 2 mol H pedig 2 mol. Azaz C2H2-re gondoltak, ami az etén.

2020. nov. 21. 13:29