Fizika Valaki megtudná ezt oldani?


Csatoltam képat: [link]


Elore is koszonom!



2022. nov. 22. 13:33
 1/3 Tom Benko ***** válasza:
Bárki meg tudja oldani, aki hallott már Arkhimédész törvényéről.
2022. nov. 23. 16:41
 2/3 Vadk0rte válasza:

Gondolom, ne maz a kérdés, hogy meg tudjuk-e oldani, hanem hogy hogyan kell. Lássuk:

Feltéve, hogy a ballon "lebeg", a rá ható erők eredője 0. Lefelé a saját súlya húzza, felfelé a felhajtó erő emeli (m=V*ró):

V*0,9 + 750 = V*1,28

750 = 0,38*V

1973,68 = V

Ez amúgy egy 7,78m sugarú gömb.

2022. nov. 28. 09:38
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
@Vadk0rte: Ne már, elveszed a kérdezőtől a megoldás örömét!
2022. nov. 28. 18:24