Fizikából ezt kaptam házinak valaki megtudná oldani nekem?


Sorszám U I R P

1 493 V 17 mA ? ?

2 21 V ? 3,5 kΩ ?

3 484 mV ? ? 29,04 mW

4 ? 20mA 8,45 Ω ?

5 ? 26 mA ? 11,96 W

6 ? ? 2,1 kΩ 4,65 W



2020. nov. 18. 10:01
 1/2 anonim ***** válasza:
77%
U=R*I, I=U/R, R=U/I, P=U*I, P=U*U/R, P=I*I*R, R=(U*U)/P, R=P/(I*I) a megfelelő helyen a megfelelő képlet behelyettesíthető.
2020. nov. 18. 10:05
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
1-es helyesen rávezetett a megoldásra menetére, sikerült megoldani?
2020. nov. 18. 12:33