Sorszám U I R P
1 493 V 17 mA ? ?
2 21 V ? 3,5 kΩ ?
3 484 mV ? ? 29,04 mW
4 ? 20mA 8,45 Ω ?
5 ? 26 mA ? 11,96 W
6 ? ? 2,1 kΩ 4,65 W
2020. nov. 18. 10:01
1/2 anonim válasza:
U=R*I, I=U/R, R=U/I, P=U*I, P=U*U/R, P=I*I*R, R=(U*U)/P, R=P/(I*I) a megfelelő helyen a megfelelő képlet behelyettesíthető.
2/2 anonim válasza:
1-es helyesen rávezetett a megoldásra menetére, sikerült megoldani?