Mekkora annak a testnek a gyorsulása, amelynek sebessége 8s alatt 20m/s-ról 36 m/s-ra növekszik? Ehhez a feladathoz kérhetnék segítséget?

2023. máj. 13. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
6%
Persze, hol akadtál el benne? Nem sikerül 2 számot összeszorozni?
2023. máj. 13. 15:39
 2/4 anonim ***** válasza:

Az átlagos gyorsulás a sebességkülönbség és az idő hányadosa.


(36-20)/8 = 16/8 = 2m/s^2

2023. máj. 13. 19:43
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2023. máj. 13. 20:28
 4/4 anonim ***** válasza:
#2 Ha már átlagos gyorsulást írtál, akkor indokolhatnád az "átlagos" létjogosultságát. (Én értem, a kérdező minden bizonnyal nem, és a feladat sem utal rá).
2023. máj. 13. 22:32