Egy emelkedő 300m hosszú, a vízszintessel bezárt szöge: 6,5fok. Milyen magasra visz?

Matematika házi. Köszi a válaszokat!:)

2023. ápr. 27. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

h/300=sin6,5°

h=300*sin6,5°=34

2023. ápr. 27. 18:30
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez egy derékszögű három szög ahol a derékszög jobb alul van, 300m az átló, átló alatt (Alpha) szög 6.5fok , ha derékszögű háromszög akkor szög fügyvény, sinus alpha adja meg a szöggel szemközti másszóval: sin6.5=a/300 tehat sin6.5*300=a ->0.1132*300=a ->34 =a, 34 m magasra visz az emelkedő
2023. ápr. 28. 14:29