2021. ápr. 14. 09:37
1/5 anonim válasza:
Ha jól számoltam akkor 101,5 néter magas a domb a házat pedig 18,1 fokos szögben látod.
2/5 anonim válasza:
Csaló puskázó, megmondalak!!!
TANÁR ÚR!!! IDE GYORSAN!!!!
3/5 anonim válasza:
Egyszerü derékszögü háromszöges feladat. A linkelt kép szerint nevezem el az oldalakat és szögeket.
c=400m (átfogó, émelkedö teteje és épület alja)
alfa=90°, béta=14,7° gamma=90-14,7=75,3°
sin14,7=a/c => 400*sin14,7=a => a=101,5m => ilyen magasra jutottál
cos14,7=b/c => 400*cos14,7=b => b=386,91m
Épület látható szöge:
d=a+25=126,5m
e²(épület tetejének távolsága)= b²+d² => e=gyök(386,91²+126,5²)=407,06m
sindelta(épület tetejének látható szöge)=126,5/407,06 => delta=18,11°
18,11°(épület teteje)-14,7°(épület alja)= 3,41° az épület szöge
4/5 anonim válasza:
* bocs a szögek nem a kép szerint sikerültek, de le van írva mi mennyi
5/5 anonim válasza:
1# válaszoló vagyok
Én a ház tetejére számítottam a szöget úgyhogy 4-esnél a helyes válasz.