Rozgtonxyi kérdése:

Egy 400 méter hosszú emelkedő út végén áll egy 25 m magas épület. Az út 14,7 fokos szöget zár be vízszintesen. Milyen magasra visz az út? Mekkora szögben látszik az épület az út elejéről? (sürgős)


2021. ápr. 14. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jól számoltam akkor 101,5 néter magas a domb a házat pedig 18,1 fokos szögben látod.
2021. ápr. 14. 09:55
 2/5 anonim válasza:

Csaló puskázó, megmondalak!!!

TANÁR ÚR!!! IDE GYORSAN!!!!

2021. ápr. 14. 09:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszerü derékszögü háromszöges feladat. A linkelt kép szerint nevezem el az oldalakat és szögeket.

[link]


c=400m (átfogó, émelkedö teteje és épület alja)

alfa=90°, béta=14,7° gamma=90-14,7=75,3°


sin14,7=a/c => 400*sin14,7=a => a=101,5m => ilyen magasra jutottál

cos14,7=b/c => 400*cos14,7=b => b=386,91m


Épület látható szöge:

d=a+25=126,5m

e²(épület tetejének távolsága)= b²+d² => e=gyök(386,91²+126,5²)=407,06m

sindelta(épület tetejének látható szöge)=126,5/407,06 => delta=18,11°

18,11°(épület teteje)-14,7°(épület alja)= 3,41° az épület szöge

2021. ápr. 14. 10:38
 4/5 anonim ***** válasza:
* bocs a szögek nem a kép szerint sikerültek, de le van írva mi mennyi
2021. ápr. 14. 10:40
 5/5 anonim ***** válasza:

1# válaszoló vagyok

Én a ház tetejére számítottam a szöget úgyhogy 4-esnél a helyes válasz.

2021. ápr. 14. 10:46