Hogy kell kiszámolni a paralelogramma magasságát?

Mert azt tudom hogy a területét úgy kell kiszámolni hogy T=a*ma de azt nem tudom hogy hogy számolom ki az ma-t pl. A feladat a=10cm. B=6cm hogy jön ki az Ma? A másik az ugyanez a feladat csak az mb-t kell kiszámolni. Na de ezt nem tudom hogyan. Nagyon köszönöm előre a segítséget

2023. ápr. 4. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A paralelogrammában keresel egy derékszögű háromszöget, majd azt a darabot levágva átrakod a másik oldalára(persze mindezt képzeletben) így megkapjuk a vele azonos területű téglalapot, így nem kell a paralelogramma terület képletével számolnunk. A mb pedig a területből kiszámítható ezután
2023. ápr. 4. 18:31
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát nekem eddig még most se sikerül de azért köszi a választ
2023. ápr. 4. 18:37
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem hát a téglalap területe T= a * b vagyis 60 cm^2 az mb = T / b vagyis 10 cm
2023. ápr. 4. 18:39
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát próbálkozok még már 4 órája felette ülök. Nagyon rossz vagyok matekbol.
2023. ápr. 4. 18:51
 5/11 A kérdező kommentje:
Eddig eljutottam hogy 60 de utánna azt az mb= T / b már nem értem
2023. ápr. 4. 18:54
 6/11 anonim ***** válasza:
A paralelogramma területe nem változik attól függően, hogy a * ma vagy b * mb-t írsz fel. Ezt figyelembe véve felírthatjuk azt hogy T = mb * b amit mb-re átrendezve ezt kapjuk => mb = T / b. Így kapod meg az mb-t
2023. ápr. 4. 18:59
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Két oldal ismerte nem elég a paralelogramma területének meghatározásához. Kell még valamilyen adat.
2023. ápr. 4. 19:51
 8/11 anonim ***** válasza:
A 7es mondja jol. Kell legalabb harom fuggetlen adat, ennyibol nem lehet megadni a teruletet.
2023. ápr. 4. 23:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Pontosan fotózd le a feladatot és mutasd meg.
2023. ápr. 6. 20:51
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Mint kiderült lemaradt az adatokbol az ma=9cm
2023. ápr. 6. 23:42
1 2