2019. szept. 30. 10:38
2/2 anonim válasza:
Másik megoldás; tudod, hogy
2a+2b=72, ebből rendezés után b=36-a adódik.
Azt is tudod, hogy terület=oldal*oldalra merőleges magasság, és ez bármelyik oldal-magasság párra igaz, így azok is egyenlőek egymással. Ezek alapján fel tudod írni ezt az egyenletet:
a*5 = (36-a) * 7, ez az egyenlet pedig már nem fog gondot okozni.