Paralelogramma kerülete 72cm. Két magassága ma=5cm és mb=7cm. Mekkorák a paralelogramma oldalai és hány cm2 a területe. Ezt hogyan kell kiszámolni két magasságból és egy kerületből?


2019. szept. 30. 10:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Például így:

[link]

2019. szept. 30. 12:01
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Másik megoldás; tudod, hogy


2a+2b=72, ebből rendezés után b=36-a adódik.


Azt is tudod, hogy terület=oldal*oldalra merőleges magasság, és ez bármelyik oldal-magasság párra igaz, így azok is egyenlőek egymással. Ezek alapján fel tudod írni ezt az egyenletet:


a*5 = (36-a) * 7, ez az egyenlet pedig már nem fog gondot okozni.

2019. szept. 30. 14:18