400g 10 tömeg%-OS oldat hoz 200g vizet öntve hány tömeg %-OS hígított oldatot kapunk?


2023. ápr. 2. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:

x tömegszáz1lékosat kapunk.

400*0,1=600*x/100

...

2023. ápr. 2. 10:55
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez egy egyszerű keverési egyenlettel megoldható:

400×10+200×0=(400+200)×X

X-re a keletkezett oldat tömegszázaléka fog kijönni.(X=6,67%)

2023. ápr. 2. 11:07
 3/3 anonim válasza:
(40g / 600g) x 100% = 6,67%
2023. ápr. 3. 19:05