Egy 2400 m²-es földterületnek 70%-át felástuk, majd ennek 30%-át bevetettük burgonyával.
Hány m² burgonyát vetettünk?
2023. márc. 30. 19:10
1/5 anonim válasza:
2400 * 0.7 (ez a 70%) = 1680m²
1680 * 0.3 = 504m²
2/5 anonim válasza:
Ez nem matek, max számtan, ne keverjük a 2-t...
Egyszerű százalékszámítási metódus.
Felteszem, itt komolyabb gondok vannak a tárgyból, ha ez 16+ évesen gondot okoz.
Gondolom, 504 a megoldás.
3/5 anonim válasza:
2400 a 100%.
A 2400-at oszd el százzal, akkor megkapod az 1%-ot. Ezt szorozd meg hetvennel (mert a 70%-ot keresed). Így megkapod, hogy mennyi földet ástak fel.
Most ez lesz a 100%, ennek a 30%-át kell kiszámolnod űgy, ahogy az előzőt :D
4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen nektek!! :D
2023. márc. 30. 19:19
5/5 anonim válasza:
Kérdés egyszerűsítve: Mennyi a 2400 70%-á-nak 30%-a? válasz: 2400*0.7*0.3= 504m^2
Kérdés még egyszerűbben: Mennyi a 2400 21%-a: 2400*0.21->504