Hogyan kell ezt a matematika feladatot megoldani?


Egy 2400 m²-es földterületnek 70%-át felástuk, majd ennek 30%-át bevetettük burgonyával.

Hány m² burgonyát vetettünk?



2023. márc. 30. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

2400 * 0.7 (ez a 70%) = 1680m²


1680 * 0.3 = 504m²

2023. márc. 30. 19:14
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem matek, max számtan, ne keverjük a 2-t...

Egyszerű százalékszámítási metódus.


Felteszem, itt komolyabb gondok vannak a tárgyból, ha ez 16+ évesen gondot okoz.


Gondolom, 504 a megoldás.

2023. márc. 30. 19:15
 3/5 anonim ***** válasza:

2400 a 100%.


A 2400-at oszd el százzal, akkor megkapod az 1%-ot. Ezt szorozd meg hetvennel (mert a 70%-ot keresed). Így megkapod, hogy mennyi földet ástak fel.


Most ez lesz a 100%, ennek a 30%-át kell kiszámolnod űgy, ahogy az előzőt :D

2023. márc. 30. 19:16
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen nektek!! :D
2023. márc. 30. 19:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés egyszerűsítve: Mennyi a 2400 70%-á-nak 30%-a? válasz: 2400*0.7*0.3= 504m^2

Kérdés még egyszerűbben: Mennyi a 2400 21%-a: 2400*0.21->504

2023. márc. 30. 22:50