Tudnál nekem ilyen feladatokat gyűjteni?


1. Tudjuk a rombusz két átlóját és a beírható körének a területét kell kiszámolni.

2. Tudjuk a gúla térfogatát, magasságát és az alapéleinek az arányát és gúla felszínét kell kiszámolni.



2023. márc. 23. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Keress q tankönyvben
2023. márc. 23. 18:36
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem találok
2023. márc. 23. 19:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak én nem értem a kérdést?
2023. márc. 23. 20:33
 4/7 A kérdező kommentje:

3. Keresek olyan típusú feladatokat, amiben meg van adva rombusznak két átlója és nekem ebből a beleírt kör területét kell kiszámolni, meg olyat amiben meg van adva a gúla térfogata, magassága és az alap-él arány és nekem ebből a felületet kell kiszámítanom.

De ilyet nem találtam a tankönyvben, meg néven se, ezért kérdezek rá, hátha ti tudtok.

2023. márc. 24. 16:15
 5/7 Tom Benko ***** válasza:
1; Egy rombusz két átlója 6 és 8 km. Határozd meg a beírt kör sugarát!
2023. márc. 24. 17:55
 6/7 A kérdező kommentje:

5.

Rombusz oldala:

3²+8²=a²

a=5

Sugara:

5/3=4/r

r=2,4

Ez így jó?

2023. márc. 26. 19:14
 7/7 dq ***** válasza:
100%

Igen, jó.


A 2-est próbáld meg paraméteresen, azaz a térfogat V, a magasság és az él aránya r, számold ki a felszínt.


(Ha nem megy, egy könnyebb feladat: legyen a gúla éle 1, és a magassága r, számold ki a térfogat és a felszín arányát(r-től függő képlet).)

2023. márc. 26. 22:57