Ezeket a feladatokat hogy lehet egyenlettel megoldani?


Egy motor a vízszintes úton 60 km/h, az emelkedőn 50 km/h, a lejtőn pedig 100 km/h sebességgel halad. A 400 km hosszú utat oda 5 óra, vissza 5 óra 16 perc alatt teszi meg. Milyen hosszúak az egyes útszakaszok?



Három játékos, Feri, Viktor és Peti olyan feltétellel játszik, hogy a vesztesnek a másik kettő pénzét meg kell dupláznia. Az első játszmát Feri, a másodikat Viktor, a harmadikat pedig Peti veszíti el, és így mindegyiküknek 500 forintja lett. Hány forintja volt a három fiúnak a játék elején?



Takarékoskodni szerentnénk. Ezért minden év elején elhelyezünk a bankban egy meghatározott összeget, melyért a bank évi 4%-ot fizet. Mennyit kell évente befizetnünk, hogy a harmadik év végén meg tudjuk vásárolni a 33 100 forintba kerülő animét?


2023. febr. 14. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Sehogy
2023. febr. 14. 14:31
 2/4 anonim ***** válasza:

x:=lejtő, y vízszintes

x/100+y/60+(400-x-y)/50=5

x/50+y/60+(400-x-y)/100=5+16/60

------------------------------------

Ezt az egyenletrendszert kell megoldani.

2023. febr. 14. 14:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Kezdetben: f, v, 1500-f-v

Feri veszít: 2f-1500, 2v, 3000-2f-2v

Viktor veszít: 4f-3000, 4v-1500, 6000-4f-4v

(Már látnám!)

Peti veszít: 8f-6000, 8v-3000, 10500-8f-8v

Az egyenletrendszer:

8f-6000=500

8v-3000=500

-------------

2023. febr. 14. 15:32
 4/4 anonim ***** válasza:

1. év végén: x*1,04

2. év végén: (x*1,04+x)*1,04

3. év végén: ((x*1,04+x)*1,04+x)*1,04


Az egyenlet:

((x*1,04+x)*1,04+x)*1,04=33100

2023. febr. 14. 15:37