Hogyan kell ezt a skaláris szorzatot kiszámolni?


Könyörgöm vki írja le hogy hogy kell:S


Számold ki az a(-2;7) és a b(5;-3) vektorok skaláris szorzatát!



És van mégegy amit nem értek:S

Mekkora x esetén lesz a b(4;x) hossza 5 egység?

Ennek mi a képlete?(ha van)


2010. okt. 7. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Két koordinátákkal megadott vektor skaláris szorzatát úgy számolod, hogy az x és y koordinátákat összeszorzod, majd összeadod.

Jelen esetben a*b= (-2)*5+7*(-3)


A második kérdéshez a vektor hosszának képlete kell. Mondjuk ezt megtalálhatod a matekkönyvedben és a függvénytáblázatodban is.

Négyzetgyök alatt(4^2+x^2)=5

2010. okt. 7. 13:10
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Az lenne még a kérdésem,hogy a skaláris szorzatnál nem kell folytatni valami gyökjeles szorzással?


pl:


a1*b1+a2*b2= gyökjelalatt stb..*cosalfa?


Vagy ezt mikor kell a végére írni?

2010. okt. 7. 13:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen. Van a skaláris szorzásnál cos, az a skaláris szorzat definíciója, amit leírtam az meg a kiszámolási módja, ha koordinátákkal van megadva a két vektor.

Tehát:

a*b=a hossza * b hossza * a közbezárt szög koszinusza

De gyökjel nincs ebben a képletben.

2010. okt. 8. 08:08