Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Gyerekem elsős, ilyen matek...

Gyerekem elsős, ilyen matek feladatot kaptak, segítesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megmondom nektek őszintén legalább 20éve nem matekoztam :/ így bajba vagyok ezzel, "kacsacsőrt" tanulják, amerre nyiílik a kacsacsőr az a nagyobb?

Pl y>x, ez y nagyobb mint x?

Vagy van konkrét feladat!

2 < x > 4, és akkor le kell írja azokat a számokat amelyik igazak x-re.

x nagyobb mint kettő, és x kisebb mint 4? vagy ezt, hogy kell értelmezni?


2023. márc. 20. 17:56
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Értem, mi is így voltunk. Nekem ötödiktől volt magántanárom.

https://www.youtube.com/watch?v=GojLyNaZN7g

Itt egy videó, ez kicsit már előrehaladottabb, mert az egyenlőségjeles kacsacsőr jelenik meg benne, de gondolom rövidesen úgyis tanulják.

2023. márc. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! legyen szép estétek
2023. márc. 20. 19:04
 23/24 anonim ***** válasza:
74%

A semminél több pl. az online oktatás alatt készült oktatóvideó halmok, vannak belőle nagyon jók is, de rá kell szánni az időt hogy normálisat keress. Szívesen ajánlanék is ilyet, de az enyémekből a legkisebb is már felsős, így az alsós videókat nem ismerem. Az M5-nek készült sorozata, nézz bele, hátha jó: https://www.youtube.com/watch?v=uvgZ3PQY5Sw

Amiket még érdemes segítségül hívni a gyakorlásnál:

WordWall, ehhez a témához pl.: [link]

LearningApps: [link] az alsós matek anyag, kacsacsőr rávezető anyag például [link] általános gyakorlók [link]

Sajnos minden anyagból folyamatosan haladni kell a gyerekkel, szemmel kell tartani, mivel hol tart, mennyire megy neki, nincs-e lemaradva, mert olyan brutális sebességet tolnak (és ez ennél csak egyre gyorsabb lesz), hogy egy pillanatra sem maradhat le. Tehát érdemes legalább hétvégén elővenni minden tantárgyat és belenézni, belekérdezni, érti-e, tudja-e. Gondolom napközis, általában ott csak láttamozzák a házikat, nem ellenőrzik jó-e, és főként nem magyarázzák el a gyerekeknek ha valamit nem értenek. Pedig sokszor apróságokon múlik az egész.

2023. márc. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
28%

A "kisebb, mint" relációt jelölő "<" szimbólum nem matematikailag következik valamilyen bizonyításból, hanem egy konvenció, amelyet a matematikusok és a matematikai jelrendszerek használnak. Ennek ellenére bemutatok egy érvelést, amely történeti és vizuális szempontokból próbálja magyarázni a jelentését.


A "<" és ">" szimbólumokat először Thomas Harriot brit matematikus használta 1631-ben. Azonban az ilyen jellegű jelölés elterjedése és széles körű elfogadása John Wallis angol matematikus munkásságának köszönhető, aki 1655-ben tette közzé a szimbólumokat. A "<" szimbólum egy kicsinyített görög alpha betűből származik, amely a számok rangsorolására utalt, de ezt az összefüggést ma már nem használják.


A "<" és ">" szimbólumok vizuális értelemben is értelmezhetők: az alakjuk egy kacsacsőrre emlékeztet, amelynek nyitott vége a nagyobb szám felé mutat, míg a keskeny vége a kisebb szám felé. Így, ha "a < b" kifejezést nézzük, a "<" alakja arra utal, hogy az "a" érték kisebb, mint a "b" érték.


A vizuális érvelés mellett a "<" szimbólum matematikai tulajdonságait is érdemes megemlíteni. A "kisebb, mint" reláció egy irányított rendezést alkalmaz a számok halmazán, amelynek a következő tulajdonságai vannak:


Tranzitivitás: Ha a < b és b < c, akkor a < c.

Antiszimmetria: Ha a < b és b < a, akkor a = b. (A valós számokra ez nem teljesül, de a parciális rendezésekre általában igaz.)

Aszimmetria: Ha a < b, akkor nem igaz, hogy b < a. (Csak a lineáris rendezésekre igaz.)

Ezek a tulajdonságok biztosítják, hogy a "<" reláció egy értelmes és következetes módon rendezze a számokat.


Összefoglalva, a "<" szimbólum a "kisebb, mint" reláció jelölésére szolgáló konvenció, amelynek eredete történeti és vizuális szempontokban is értelmezhető.

2023. márc. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!