1.

2x + 4y + 6z = 1

4x + 3y + 2z = 2

6× + 2y + 4z = 3


2.

Egy motor a vízszintes úton 60 km/h, az emelkedőn 50 km/h, a lejtőn pedig 100 km/h sebességgel halad. A 400 km hosszú utat oda 5 óra, vissza 5 óra 16 perc alatt teszi meg. Milyen hosszúak az egyes útszakaszok?


3.

Három játékos, Feri, Viktor és Peti olyan feltétellel játszik, hogy a vesztesnek a másik kettő pénzét meg kell dupláznia. Az első játszmát Feri, a másodikat Viktor, a harmadikat pedig Peti veszíti el, és így mindegyiküknek 500 forintja lett. Hány forintja volt a három fiúnak a játék elején?


4. Takarékoskodni szerentnénk. Ezért minden év elején elhejezünk a bankban egy meghatározott összeget, melyért a bank évi 4%-ot fizet. Mennyit kell évente befizetnünk, hogy a harmadik év végén meg tudjuk vásárolni a 33 100 forintba kerülő animét?


5.

Viktor gazda krumplit termelt a kertjében. A termést 11 zsákba rakta úgy, hogy minden zsákba ugyanannyi tömegű krumplit tett, majd elkezdte árulni. Az első napon eladott 9 zsákkal, és még 44kg-ot. A második napon 13 kg híján 7 zsákkal, és végül a harmadik napon 6 kg híján 5 zsákkal. Így összesen fél zsák krumplija maradt.

a) Hány kg krumpli volt egy zsákban?

b) Mennyi volt a haszna, ha a bevételének 60%-ka volt a költsége



2023. febr. 14. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:

1. kifejezed, behelyettesíted, majd újra

2. odaút, 1. egyenlet, visszaút a 2.

3. játszmánként egy egyenlet...

4. jövőértékszámítással kell felvázolni az egyenletet

2023. febr. 14. 11:41
 2/6 anonim ***** válasza:
elhelyezni ly
2023. febr. 14. 11:55
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

1.


2x + 4y + 6z = 1


4x + 3y + 2z = 2


6× + 2y + 4z = 3


Gauss eliminációval: [link]


x = 0,5

y = 0

z = 0


Mi az a Gauss elimináció: https://www.youtube.com/watch?v=PIb14KN665g

2023. febr. 14. 12:04
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Kedves 2.!

Gondolod, van fogalma arról, mi az?

Szerintem ez egy 9-10-es matek feladat, ahol esetleg emelt szinten tanulják a tárgyat.

2023. febr. 14. 12:06
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha a Gauss elimináció nem jó, akkor Bázis-transzformációval is megoldhatja
2023. febr. 14. 12:19
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Elsőt alkalmas szorzótényezővel kivonod a második és harmadik egyenletből, hogy eltűnjön x. Másodikat hasonlóan kivonod a harmadikból, és nem lesz y sem. Így meglesz z, ezt visszaírod a másik kettőbe, meglesz y, és végül x is.
2023. febr. 15. 15:04