1,2kg tömegű test 10 cm amplitudó 0,5hz rezgésszám.

mennyi munkával lehet nyugalmi helyzetből kitéríteni, hogy létrejöjjön a rezgőmozgás?

----------------

m=1,2kg

A=0,1m

f=0,5 (=> ω=2π*f=3,14) (<- ezt kiszámolom ha tudom, hátha kelleni fog)

E=1/2DA^2 (<- ez az amit keresünk)

D (ez az amit nem ismerünk az egyenletből)=mω^2=1,2*3,14^2=1,2*9,9=11,8.


E=1/2*D*A^2=

1/2*11,8*0,1^2= 5,9*0,01=0,059


1. kérdés: ez jó?

2. kérdés: ez Joule ugye?


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

másik feladat:

egy csúzli szárait 60N erővel 20cmrel nyújtják meg. milyen magasra lehet lőni egy 50g tömegű kavicsot?


ezt nem tudom megcsinálni. gondolom:

F=60N

l=0,2m

m=0,05kg


kíváncsiak vagyunk a magasságra, amit nem tudom hogy kéne jelölni illetve kiszámítani..


2010. okt. 4. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:

1. feladat. Ha beírtad volna mindenhova az egységeket, akkor az 1. kérdést nem tetted volna fel.


2. feladat: Legegyszerűbb talán a munkatételből számolni: A csuzli megfeszítéséhez bevezetett munka átalakul a kavics mozgási energiájává, majd pedig helyzeti energiává.


A megnyújtáshoz végzett munka: W=F*l/2=6J.

A helyzeti energia: Eh=mgh.

Ezekből h-magasság: h=W/mg=6J/0,05kg*10m/sec^2=(6/0,5)m=12m.

2010. okt. 4. 21:43
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, és feltételeztük, hogy a kavics függőlegesen felfelé való hajítást szenvedett.
2010. okt. 4. 21:45