Hogy kell megoldani ezeket a matek feladatokat? (Nem olyan sok)


1. Mekkorák az egyenlőszárú háromszög szögei, ha az alapon fekvő egyik szögének külső szöge a szárak által bezárt szög háromszorosa?


2. Egy cirkuszi előadásra eladott jegyek 70%-a 800 Ft-os gyerekjegy, 30%-a 1200 Ft-os felnőtt jegy. Átlagosan mennyibe kerül egy cirkuszjegy?


Próbáltam megcsinálni, de sajnos nem jutottam vele sokra.:/

Ha valaki segítene, azt nagyon megköszönném.:))


2010. okt. 4. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:

1. az alapon lévő szögei egyformák, akkor 2a+b=180

ebből b=180-2a

a külső szög 180-a

akkor 180-a=3*(180-2a)

5a=360

a=72

a szögek: 72+72+36

2010. okt. 4. 20:10
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:))
2010. okt. 4. 22:03