2023. febr. 6. 16:44
1/3 anonim válasza:
5/6+3/5=25/30+18/30=43/30=1+13/30
Az abraka-dabra: 13/30.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2023. febr. 6. 16:50
3/3 anonim válasza:
Az egyes rosszul számolt. Akkor lenne az a megoldás, ha a kérdés az lenne, hogy a varázslatok 5/6od része abra, és 3/5 része dabra.
De a kérdésben az van, hogy az abrakák 3/5öd része dabra, tehát az abraka-dabra összesen 5/6*3/5=1/2.