Izadáról a nagy varázslóról tudják,hogy a mutatványaik 5/6-od része abraka,és azoknak a 3/5-öd része dabra.A varázslatainak hányad része abraka-dabra? Ehhez a feladathoz szeretnék segítséget.

2023. febr. 6. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:

5/6+3/5=25/30+18/30=43/30=1+13/30

Az abraka-dabra: 13/30.

2023. febr. 6. 16:47
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2023. febr. 6. 16:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egyes rosszul számolt. Akkor lenne az a megoldás, ha a kérdés az lenne, hogy a varázslatok 5/6od része abra, és 3/5 része dabra.


De a kérdésben az van, hogy az abrakák 3/5öd része dabra, tehát az abraka-dabra összesen 5/6*3/5=1/2.

2023. febr. 6. 17:05