Jelöld meg az AB szakaszon azt a P pontot, amelyre igaz, hogy 3*AP = PB. Milyen arányú részekre osztja ez a P pont az AB szakaszt? Hányad része az AP szakasz az AB szakasznak?


Tudnátok segíteni ebben a feladatban?

Előre is köszönöm.



2020. máj. 19. 14:34
 1/1 anonim ***** válasza:

AB=AP+PB=AP+3*AP=4*AP

Negyedrésze.

2020. máj. 19. 14:36