Mértani sorozat, segítesz?


Egy mértani sorozat második eleme 32, hatodik eleme 2.

Mekkora a sorozat hányadosa? (azaz mekkora a q)


Ez a feladat. Légyszíves valaki segítsen, nagyon nem értem hogy kell levezetni.

a2=a1*q=32

a6=a1*q4=2


a1=32/q vagy a1=2/q4


Hiába helyettesítem vissza, egyszerűen nem megy.


2010. okt. 3. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
oszd el a 6. elemet a 2.-kal.. nézd meg mit kapsz szám szerint is, meg az a1,q segítségével is.
2010. okt. 3. 20:55
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Sikerült, +/- 1/2. :)
2010. okt. 3. 21:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Én rajzban próbáltam megcsinálni:


[link]


Nekem is ez jött ki, bár én a q második megoldásáról elfeledkeztem.

2010. okt. 3. 21:32
 4/4 Maara válasza:

Egy mértani sorozat második eleme 32, hatodik eleme 2. Mekkora a sorozat hányadosa?

Írja le a megoldás menetét!


a2=a1*q^1 => 32=a1*q^1

a6=a1*q^5 => 2=a1*q^5


a1= 32/q

a1= 2/q^5


(32/q)*q^5=2

32*q^5/q=2

32*q^4=2

q^4=1/16 (=0.0625)

q=1/2 => q=-1/2 (csökken)

2017. dec. 30. 14:09