x^2+y^2+z^2=3, x,y,z eleme a valós számok halmazának, bizonyitanom kell hogy:
|x|+|y|+|z|-xyz<=4, ahol |a| a szam moduluszat jeloli
2023. jan. 22. 16:56
3/11 anonim válasza:
Biztos, hogy így van a feladat?
4/11 anonim válasza:
Négyzetes közép >= számtani közép >= mértani közép
Innen megy?
5/11 A kérdező kommentje:
Az elkezdésnél akadtam el. Ha valaki elmagyarázza hogy a #4-es választ hogyan kell alkalmaznom akkor tovább szerintem menni fog.
2023. jan. 22. 17:46
6/11 anonim válasza:
Négyzetes közép: sqrt((x^2+y^2+z^2)/3)=1
Számtani közép: (|x|+|y|+|z|)/3 <= 1
Mértani közép: (|x|*|y|*|z|)^(1/3)=(|xyz|)^(1/3) <= 1
Innen már megy?
7/11 anonim válasza:
|x|+|y|+|z| <= 3
-xyz <= |xyz| <= 1
Adjuk össze a két egyenlőtlenséget!
8/11 A kérdező kommentje:
Nem, de nem akarom mással megoldatni úgyhogy agyalok rajta és tuti rájövök. Köszönöm szépen!
2023. jan. 22. 20:22
9/11 A kérdező kommentje:
Ahh nem megy. Hülye vagyok ehhez
2023. jan. 22. 21:30