Egy kis segítséget kaphatnék?


x^2+y^2+z^2=3, x,y,z eleme a valós számok halmazának, bizonyitanom kell hogy:

|x|+|y|+|z|-xyz<=4, ahol |a| a szam moduluszat jeloli



2023. jan. 22. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egész pontosan hol akadtál el?
2023. jan. 22. 16:57
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez egy gömb?
2023. jan. 22. 17:15
 3/11 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy így van a feladat?
2023. jan. 22. 17:19
 4/11 anonim ***** válasza:

Négyzetes közép >= számtani közép >= mértani közép


Innen megy?

2023. jan. 22. 17:26
 5/11 A kérdező kommentje:
Az elkezdésnél akadtam el. Ha valaki elmagyarázza hogy a #4-es választ hogyan kell alkalmaznom akkor tovább szerintem menni fog.
2023. jan. 22. 17:46
 6/11 anonim ***** válasza:

Négyzetes közép: sqrt((x^2+y^2+z^2)/3)=1

Számtani közép: (|x|+|y|+|z|)/3 <= 1

Mértani közép: (|x|*|y|*|z|)^(1/3)=(|xyz|)^(1/3) <= 1


Innen már megy?

2023. jan. 22. 18:18
 7/11 anonim ***** válasza:

|x|+|y|+|z| <= 3

-xyz <= |xyz| <= 1


Adjuk össze a két egyenlőtlenséget!

2023. jan. 22. 19:36
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem, de nem akarom mással megoldatni úgyhogy agyalok rajta és tuti rájövök. Köszönöm szépen!
2023. jan. 22. 20:22
 9/11 A kérdező kommentje:
Ahh nem megy. Hülye vagyok ehhez
2023. jan. 22. 21:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Leírtam a #7-ben.
2023. jan. 22. 22:48
1 2