Az alábbi matek feladatokban kaphatnék egy kis segítséget?


Előre is köszönöm:)

Az alábbi feladatok a 'Halmazok' témakörből vannak.


1.) Egy tanulócsoportban 11 tanuló biológia, 7 tanuló kémia érettségire készül. Hányan fognak mindkét tárgyból vizsgázni, ha e két tantárgy legalább egyikéből mindenki felel és a csoport 14 tagú? Hány vizsgázó lesz csak kémiából?


2.) Adjon meg két (K és L) intervallumot, jellemezze szöveggel, relációs jelekkel, szemléltesse szám-egyenesen! Végezze el a halmazműveleteket(U, metszet, /) és ezek eredményét intervallumként adja meg!



2021. szept. 5. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1.) 11-biosz- B halmaz

7-kémia- K halmaz

Összesen 14 diák

B U K=11+7=18

18-14=4 diák felelt mindkettőből

7-en feleltek kémiából is

7-4=3 diák csak kémiából

2021. szept. 5. 14:23
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg nem érted az első választ;


Rajzold fel a feladat Venn-diagramját (két metsző kört), és azokat nevezd el Biológia és Kémia halmaznak. A metszetbe tegyél egy x-et, ez jelöli azt, hogy hányan akarnak érettségizni mindkettőből. A diagram többi része pedig értelemszerűen kitölthető; 11-x tanuló akar csak biológiából, 7-x akar csak kémiából. Mivel mindegyik részbe minden tanuló pontosan egyszer kerül, ezért a részek összeadhatóak, tehát összesen (11-x)+x+(7-x)=18-x tanuló van, ennek kell a feladat szerint 14-nek lennie, tehát


18-x=14, ennek megoldása x=4, tehát 4-en érettségiznek mindkettőből.


A 2.)-es feladatnál szabad a vásár.

2021. szept. 5. 14:50
 3/3 A kérdező kommentje:
Csak most jutok el addig hogy válaszolni tudjak, nagyon szépen köszönöm! :))
2021. szept. 13. 17:48