Határozza meg az x(t)=25cm*sin(9,428 1/s*t+pi/2) képlettel megadott lineáris harmonikus rezgés periódusidejét és maximális gyorsulásának nagyságát?


2023. jan. 16. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A rezgés periódusidejét nem fogom részletesen leírni, mert az kriminálisan egyszerű.

A*sin(wt+fi0) ebből meg kell tudnod oldani.


A kitérés-idő, sebesség-idő, gyorsulás-időfüggvények egymásból következnek. A kapcsolatot köztük az idő szerinti deriváltak teremtik meg.

v(t) = ds(t)/dt

(a sebesség-idő függvény a kitérés-idő függvény idő szerinti első deriváltja)

a(t) = dv(t)/dt = d^2s(t)/dt^2

(a gyorsulás-idő függvény a sebesség-idő függvény idő szerinti első deriváltja ÉS/VAGY a gyorsulás-idő függvény a kitérés-idő függvény idő szerinti második deriváltja (mert a sebesség-idő függvényről tudjuk, hogy az a kitérés-idő függvény idő szerinti első deriváltja))


Természetesen fordítva is igazak ezek, ebben az esetben integrálni szükséges az idő szerint, viszont lesz egy konstans, ami az integrálból adódik majd.

2023. jan. 16. 20:17
 2/2 anonim ***** válasza:
Amúgy a maximális gyorsulás A*w², szóval ha sikerül leolvasni A-t meg w-t, akkor 2 szorzás és készen vagy.
2023. jan. 17. 17:40