Egy paralelogramma szimmetria-középpontja az O(3,3)pont, egy-egy csúcsa pedig az A(2,5)és a B(1,3)pont. Add meg a paralelogramma hiányzó két csúcsát! Ehhez szeretnék kérni segítséget. Az (5,3) és a (6,5) pontok vajon jók?

2023. jan. 10. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:

C az A O-ra vonatkozó tükörképe, így C=2*O-A

A a B O-ra vonatkozó tükörképe, így D:=2*O-B

2023. jan. 10. 17:28
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2023. jan. 10. 19:39