Miért egyenlő a következő két matematikai kifejezés?


[link]


Matekórán így alakítottunk át egy gyökös kifejezést,de nem bírok rájönni,hogy mi alapján.


Pedig elvégezve a műveleteket, valóban egyenlőséget kapunk.


2010. okt. 2. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Gyök 2 a hetediken = Gyök 2 a hatodikon szorozva gyök 2-vel.

Gyök 2 a hatodikon = 2 a 6/2-ik hatványon = azaz, 2 a harmadik hatványon = 8

2010. okt. 2. 14:47
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

mert a 8 = 2 a harmadikonnal

azt beviszed a gyökjel alá, akkor négyzetét kell venni

így lesz 2 a hatodikon

azt beszorzod a gyökjel alatti kettővel

és így kijön a 2 a hetediken

és kész is :)

rem. jól gondolom :P

2010. okt. 2. 14:48
 3/3 anonim ***** válasza:
82%
azért, mert gyök(2)az más néven 2^(1/2), ezért gyök(2) a hetediken nem más, mint 2 a (7/2)en, ami 2^(3+1/2) = 2^3 × 2^(1/2),
2010. okt. 2. 14:49