Matekórán így alakítottunk át egy gyökös kifejezést,de nem bírok rájönni,hogy mi alapján.
Pedig elvégezve a műveleteket, valóban egyenlőséget kapunk.
2010. okt. 2. 14:38
1/3 anonim válasza:
Gyök 2 a hetediken = Gyök 2 a hatodikon szorozva gyök 2-vel.
Gyök 2 a hatodikon = 2 a 6/2-ik hatványon = azaz, 2 a harmadik hatványon = 8
2/3 anonim válasza:
mert a 8 = 2 a harmadikonnal
azt beviszed a gyökjel alá, akkor négyzetét kell venni
így lesz 2 a hatodikon
azt beszorzod a gyökjel alatti kettővel
és így kijön a 2 a hetediken
és kész is :)
rem. jól gondolom :P
3/3 anonim válasza:
azért, mert gyök(2)az más néven 2^(1/2), ezért gyök(2) a hetediken nem más, mint 2 a (7/2)en, ami 2^(3+1/2) = 2^3 × 2^(1/2),