Ezt az egyenletet hogyan kell megoldani?

138,6 * x = 100,0 * (x+150) -> x A feladat megoldásában benne van, hogy 388,60 millió ft az eredmény, de én sajna magamtól nem tudom, hogy kell megoldani. A válaszokat előre is köszönöm!

2022. dec. 16. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Zárójel kibont; egyenletet rendez, oszt és kész


Ez hányadikban kérdés? Nagyjából ez egy 7-es feladat, 7-es szint.

2022. dec. 16. 10:37
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

138,6*x=100,0*(x+150) /zárójelfelbontás

138,6x=100x+15000 /-100x

38,6x=15000 /:38,6

x=388,6

2022. dec. 16. 10:42
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Másféle sorrendben kisebb számokkal számolhatsz:

138,6x=100(x+150)

Mindkét oldalt osztod 100-zal:

1,386x=x+150

Mindkét oldalból levonsz x-et:

0,386x=150

x=150/0,386≈388,6

2022. dec. 16. 12:50
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Hagyhattatok volna szegénynek egy kis sikerélményt.
2022. dec. 17. 15:28