Mi az értelme a mondatelemzésnek?
(Az volnék, aki komolyan vette a kérdésedet)
No igen, vannak így ezzel.
Ezt nevezik ösztönös nyelvérzéknek, és elég ritka adottság. Nekem pl nincs, így elég hasznos volt némi segítség.De az is tény, hogy bár én is elgagyogok angolul és eszperantoul, valamint tanítottak latinra, oroszra és németre, úgy gondolom, hogy egyiket sem tudom tisztességesen. (Itt nem arra gondolok, hogy a londoni piacon kézzel - lábbal, nagybükkfával elmagyarázod az árusnak, hogy abból a zöld izéből kérek kettő kilogrammot, vagy a pizza 3 és fél font, mert az szerintem nem nyelvtudás, hanem arra, hogy képes vagy úgy udvarolni egy nőnek az adott nyelven, hogy az értse, mit is mondasz, vagy a munkásaidnak el tudod magyarázni az aznapi feladatot. No, persze ez is egy vélemény, és nem kell komolyan venni, mi is a nyelvtudás.)
A tolerancia miatt kell ezt így csinálni, mert nem lehet mindenki nyelvzseni. A 90% fölötti hasznosságomat a matekfeladatok megoldásával szereztem, és nem értem sokszor, hogyhogy nem látják ránézésre a megoldás kulcsát. Nekem ehhez van ösztönöm és kész. (Pedig magyar - töri és társadalomismeretszakos vagyok)
Viszont az vitán felüli - szerintem - hogy nem mindegy, milyen módszerrel tanítják a mondatelemzést. Nálam hetedikben senki sem rosszabb közepesnél nyelvtanból (kivéve a krónikus iskolakerülőket), igaz mi a bajnokok ligájától kezdve a tinisztárok életén át a szerelmeslevélen és a viccköteten keresztül mindent leelemzünk. És csak egy szál füzet meg toll kell, más nem nagyon. Irtó sokat röhögünk. Ennyi lenne.
17:55-ös
Pedig még csak egy hónapja tanulom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!