XXxOoOxXx kérdése:

Sürgős! Matek! Logaritmus?


Ha valaki leírná nekem, hogy ezt hogy kell megoldani, nagyon szépen megköszönném, mert nekem már fél órája nem sikerült rájönnöm a megoldásra.:$


logč5=0,5


2010. szept. 30. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:

ha ez most c alapú logaritmus akar lenni, akkor c-t emeld az egyenlőség mindkét oldalán lévő kifejezéssel, ugyanazt kapod az egyenlőség miatt.

c^(logč5)=c^(0,5)


Innen már csak azt kell érteni, mit jelent a bal- ill. jobboldala az egyenletnek (tehát tudni, mi is az a logaritmus, és mit jelent valamit a 0,5-ik hatványra emelni).

2010. szept. 30. 19:59
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A 0,5-ik hatvánnyal volt a gondom... nem tudna valaki ebben is segíteni?
2010. szept. 30. 20:01
 3/5 A kérdező kommentje:

azt hiszem rájöttem!

c^0,5=5

c=25

jól csináltam?

2010. szept. 30. 20:10
 4/5 anonim ***** válasza:

ja, jól. A 0,5-ik hatvány a gyökvonás másik neve, szóval ha négyzetre emeled mindkét oldalt, akkor azt kapod, hogy c=25.

Grat.

2010. szept. 30. 20:26
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.:)
2010. szept. 30. 20:59